ÖZEN-İŞ ELEKTRİK 1984 yılında NİZAMETTİN ATICI tarafından kurulmuştur.


          Nizamettin Atıcı mesleğe ilk olarak 1980 yılında çırak olarak başlamıştır. Elektriğe ve ticarete olan yoğun ilgisi 1984 yılında kendi işyerini açma kararı almasını sağlamıştır.


Özen-iş Elektrik kurulduğu ilk yıllardan 1995 yılına kadar taahhüt işleri yapmıştır bu yılın ilk yarısında pazarlama yapmaya karar vermiş olup kaliteden taviz vermeyen sektörde söz sahibi olan imalatçı firmalarla yaptığı anlaşmalarla bayilikler almıştır. Almış olduğu bu güçlü bayiliklerle kısa sürede bölgesinde söz sahibi olan bir firma haline gelmiştir. Geçen her sürede müşteri portföyü gelişmiş olan firmamız kaliteye ve müşteri memnuniyetine son derece önem vermiştir


Özen-İş Elektrik kurulduğu ilk yıllardan günümüze kadar dürüst ve sistemli ticareti nedeni ile gerek bayiliğini yaptığı firmalardan gerekse de mümessili olduğu firmalardan herzaman takdir toplamıştır. Toplamış olduğu bu takdirler doğrultusunda da 2010 yılında pazarlama firmasını kendi bünyesinden ÖZELPA (Özen-İş Elektrik Pazarlama) elektrik olarak ayırmıştır.


Halen 250 m2 perakende mağazasında aydınlatma ve avize çeşitleri ağırlıklı olmak üzere, 1000 m2 pazarlama mağazasında Erzincan, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Trabzon, Ordu, Sivas gibi birçok ilde ve ilçede 750’ ye yakın müşterisine, kapısına kadar malzeme teslimi ve düşük fiyat garantisi ile  hizmet vermektedir.